![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4311183
*
nr 431 1183
Spegel
Mahogny, höjd: 90
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 oktober 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 13:28:53
1
350 kr
2/10 14:09:20
2
700 kr
2/10 14:43:02
3
450 kr
2/10 14:43:53
3
550 kr
2/10 14:44:53
3
650 kr
2/10 14:46:17
3
750 kr
2/10 15:25:12
2
Vinnande bud
2/10 15:28:44
3
850 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 431 1183
Spegel
Mahogny, höjd: 90
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 13:28:53 | 1 | 350 kr |
2/10 14:09:20 | 2 | 700 kr |
2/10 14:43:02 | 3 | 450 kr |
2/10 14:43:53 | 3 | 550 kr |
2/10 14:44:53 | 3 | 650 kr |
2/10 14:46:17 | 3 | 750 kr |
2/10 15:25:12 | 2 | Vinnande bud |
2/10 15:28:44 | 3 | 850 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53